Cariere

Suntem tineri, ne plac provocarile si stim sa ne bucuram de fiecare succes. Asa suntem de 9 ani si nu ne vom schimba nici in urmatorii 30. Daca esti la fel ca noi, de ce sa nu intri in echipa noastra? Verifica mai jos ce pozitii sunt disponibile in cadrul echipei din Bucuresti si lasa-ne un mesaj ca sa stim unde te gasim.

Trimite un CV insotit de o scrisoare de intentie la urmatoarea adresa de e-mail: office[at]hieroglyph.ro  mentionand postul vizat.

Cautam:

LINUX SYSTEM ADMINISTRATOR
Descrierea postului:

  • Administreaza serverele si aplicatiile asociate pentru buna functionare si securitate a aplicatiilor software oferite de companie.

Activitati:

  • Monitorizarea disponibilitatii si calitatii serviciilor oferite de companie
  • Diagnosticarea si rezolvarea problemelor aparute in buna functionare a serviciilor oferite de companie
  • Administrarea serverele de testare/productie ale companiei
  • Conceperea, dezvoltarea si modificarea de scripturi (bash, perl), dupa necesitati, pentru eficientizarea unor operatiuni si automatizari
  • Configurarea, compilarea si/sau instalarea software-ului OpenSource sau comercial, dupa necesitati sau cerinte, si aplicarea patch-urilor pentru sistemele de operare sau kernel.
  • Cerinte
  • Minim 3 ani experienta practica in administrare servere cu GNU/Linux ca OS
  • Experienta si cunostinte relevante in urmatoarele:
  • networking (VPN, Routing, Firewalls)
  • CVS si sisteme de control al versiunii in general
  • instalare, configurare si administrare servere SAMBA si NFS
  • administrare server MySQL
  • configurare server web Apache (cu suport PHP si SSL) si nginx
  • administrare MTA
  • instalare, configurare si diagnosticare probleme pentru servicii ca DNS, SSH si SNMP
  • compilare/instalare/configurare pachete din surse
  • diagnosticare probleme generale GNU/Linux
  • lucrul in linia de comanda, cu fisiere text de configurare si cu administrarea remote folosind SSH
  • folosirea sistemelor de monitorizare servicii si a celor de ticketing/issue tracking/task management
  • lucrul cu distributii rpm based (RHEL, CentOS, SLES)
  • experienta in virtualizare
  • Fire proactiva, organizata, riguroasa, spirit analitic dezvoltat
  • Persoana capabila sa lucreze sub presiune si sa respecte deadline-uri
  • Orientare catre rezultate si rezolvarea problemelor.

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant
  • Abonament medical la o clinica privata
  • Cultura organizationala orientata spre inovatie, profesionalism si angajament